Kurs Wedding Planner

Wedding planner to inaczej konsultant ślubny. W skrócie to osoba, która zajmuje się kompleksowo organizacją ślubu i przyjęcia weselnego. Doskonale zna trendy panujące w branży ślubnej i umie działać pod presją czasu. Jest empatyczna, a także umie prowadzić negocjacje z kontrahentami i nawiązywać relacje z klientami, czyli przyszłą parą młodą.

Zadania wedding plannera

Nie można wskazać wszystkich czynności, jakie wykonuje konsultant ślubny, bo jest ich naprawdę sporo. Przykładowo wedding planner:
– wyszukuje miejsce na przyjęcie weselne oraz zakwaterowanie dla gości, a także dba o kwestie związane z transportem gości
– przygotowuje oprawę wesela (fotograf, muzyka, motyw przewodni, kwiaty, prezenty dla gości, animator dla dzieci)
– opracowuje budżet uroczystości i dokonuje rozliczeń z podwykonawcami (cukiernia, hotel, DJ) oraz negocjuje z nimi warunki umów

Czyli jest to taka „prawa ręka” pary młodej, która zajmuje się kwestiami technicznymi, tak aby para młoda mogła skupić się na sobie i tylko zatwierdzić takie lub inne działania zalecane przez konsultanta ślubnego.

Jak zostać wedding plannerem?

Odpowiedź jest prosta – zapisać się na kurs i odpowiednie szkolenie, gdzie od specjalistów dowiesz się jak wygląda praca w tym zawodzie. W trakcie szkolenia uzyskasz cenne porady i wskazówki a osoby, które prowadzą szkolenie podzielą się swoim doświadczeniem biznesowym zdobywanym latami.

Proponujemy zapoznać się z portalem akademia.wytworniaslubow.pl, który organizuje tego rodzaju szkolenia. W Akademii Wytwórni Ślubów dowiesz się między innymi, jak otworzyć i później poprowadzić samodzielnie swój biznes ślubny, aby przynosił satysfakcję i dobre dochody. Poznasz tajniki opracowywania biznesplanu i uzyskasz odpowiedź na to, co należy zrobić aby utrzymać płynność finansową. Otrzymasz również gotowe szablony, które będziesz mógł wykorzystywać w swojej codziennej pracy (kosztorys, biznes plan, wzory umów i inne). Ukończenie kursu zostanie potwierdzone stosownym certyfikatem. Więcej informacji o planowanych kursach i zakresie szkoleń znajdziemy na stronie internetowej Akademii Wytwórni Ślubów.

Warto również podkreślić, że na rynku znajdziemy wiele szkoleń dla konsultantów ślubnych. Począwszy od kilkugodzinnych, które omawiają wybrane zagadnienia, a skończywszy na kilkudniowych, czy nawet dłuższych, które omawiają wykonywanie tego zawodu w sposób kompleksowy. Warto szczegółowo zapoznać się planem szkolenia, aby potem nie być rozczarowanym. Każdy jest na innym etapie swojej drogi zawodowej i czego innego będzie oczekiwał po takim szkoleniu – jedni podstawowej wiedzy, inni będą chcieli się rozwijać tylko w zakresie konkretnych zagadnień.